Starší žáci vybojovali na Mistrovství ČR v národní házené 4. místo

08.09.2020 08:54

První zářijový házenkářský víkend se nesl v duchu mistrovství ČR, které se konalo v Chomutově.

Páteční vstup do turnaje vyšel bakovským výborně, když po poločasu 11:6 porazili domácí výběr z Chomutova vysoko 24:15.

Odpoledne nás čekal velký favorit a pozdější vítěz z Plzně-Božkova. Zde jsme nezachytili vstup do utkání a již po 10ti minutách prohrávali o 4 branky. Při poločasové přestávce za stavu 10:15 jsme si řekli, že se pokusíme se stavem ještě něco udělat. Nástup do druhé půle byl famózní, během 5ti minut byl stav dokonce 16:17, poté však nepříjemně hrající obrana Plzně přitvrdila a bylo z toho zranění útočníka Švonce. Na hřiště se tak dostal do té doby nevytížený Valkoun, který však 4mi brankami ukázal, že i lavička náhradníků je kvalitní. Nicméně, spoustou technických nevynucených chyb jsme si sami komplikovali rozehrávku a nezbývá než pogratulovat Božkovu k vítězství. I přes velkou bojovnost hráčů z toho byla porážka 20:23

V sobotu ráno nás čekal tým Jihlavy, zápas stejně jako ty další poznamenala indispozice Švonce, který i přes velkou bolest kotníku nastupoval do zápasů, ale nevydržel hrát celou dobu a na hře útoku to bylo znát. Po vyrovnané první půli, kterou jsme prohráli 7:8 nás soupeř přestřílel v té druhé a byla z toho porážka 13:19.

Poslední šance zajistit si boj o medaile byla proti družstvu z Chropyně. I přes bojovný výkon jsme ale po půli 6:11 prohráli 17:22

V neděli jsme hráli v přímém souboji o 4. místo s družstvem z Podhorního Újezdu. Zápas to byl herně velmi vyrovnaný, v první půli jsme po celou dobu o 2 – 3 branky vedli a do poločasové přestávky jsme šli s vedením 10:7. Nástup do druhé půle se vůbec nevyvedl, soupeř dokonce vyrovnal na 13:13 v infarktovém závěru, kdy jsme minutu před koncem vedli o branku a vinou chybné rozehrávky ztratili balon, se naštěstí soupeři nepovedlo trefit naší branku a z protiútoku jsme zvyšovali v závěru na 18:16 a radovali se z alespoň čtvrtého místa.

Během turnaje podávali výborné výkony zejména Švonc, Bárta, a v obraně hrající Bentsa.

Adam Bárta se s 47mi brankami stal Nejlepší střelec a zároveň byl vyhlášen Nejlepším útočníkem Mistrovství ČR.

Bakovská soupiska na MČR:

František Tesařík – Eduard Bentsa, Štěpán Holda, Vítek Černý, Vítek Vítek, Kryštof Horák – Adam Bárta, Oliver Švonc, Michael Čučka, Petr Valkoun, Ondřej Domácí

Trenér: Miroslav Beran,  vedoucí družstva: Zdeněk Hemzal